Pobierowo CUP 2015 - krótka relacja

W dniach 6-8 marca 2015r. na terenie obiektu sportowego w Pobierowie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Football Cup Pobierowo 2015”, w którym swoje batalie toczyli piłkarze roczników 2000 i młodsi.

• LKS Wybrzeże Rewalskie.

Rywale pokazali klasę. Okazali się być bardzo dobrze przygotowani i niezwykle zdeterminowani – to jednak nie powstrzymało naszej drużyny i przywieźliśmy brązowy medal!

Bruce Lee powiedział, że należy wygrywać bez pychy i przegrywać bez urazy. Jest to zdecydowanie maksyma mogąca określić chłopaków z WKS Zawisza Bydgoszcz rocznika 2000. Nasi chłopcy zajęli 3. miejsce ustępując jedynie Warcie Poznań oraz ekipie wicemistrza Polski, czyli Pogoni Szczecin. Bilans drużyny to 3 zwycięstwa, remis i porażka.

Podopieczni trenera Piotra Zajdel byli jedyną drużyną na tym turnieju, która nie straciła bramki przeciwko ekipie ze Szczecina notując bezbramkowy remis. Dodatkowo nasi młodzi piłkarze podczas turnieju udowodnili, że są zespołem walczącym do końca. W meczu z AP Gavia Choszczno przegrywali 2:0, jednakże zdołali odwrócić losy spotkania w ostatnich 10 minutach strzelając trzy bramki i wygrywając spotkanie. Podobna sytuacja miała miejsce w spotkaniu z KS Polkowice z tą różnicą, że nasi gracze przegrywając 2:0 potrafili strzelić trzy gole rywalom w ostatnich 5 minutach, co pokazało, że umieją przyprawić kibiców o zawrót głowy, a sami utrzymywać zimną krew. Ostatni mecz grupowy z Pogonią Szczecin (wicemistrzem Polski w tym roczniku) zakończył się bezbramkowym remisem. W meczu półfinałowym nasi gracze przegrali z Wartą Poznań 0:3, jednak po godzinie przerwy zmotywowani zawodnicy w meczu o 3. miejsce nie dali najmniejszych szans zespołowi UKS SMS Włocławek wygrywając spotkanie 3:0. W finałowym spotkaniu Pogoń Szczecin wygrała z Wartą Poznań 3:0.