Runda rozpoczęta według planu.

Dnia 29 marca 2015 roku meczem na Chemiku zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz planowo od zwycięstwa 1:2 (1:0) rozpoczęli rundę wiosenną w derbach Bydgoszczy.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Piotra, a bramki zdobywali Mateusz Kordyla i Oskar Kujawka.

Dla gospodarzy bramkę z rzutu wolnego zdobył Kamil Adamski.

W pierwszej połowie spotkanie wyglądało jak pojedynek szachowy, żadna z drużyn nie chciała się otworzyć i zaatakować mocniej rywala. Walka toczyła się głównie w środku boiska, a sytuacji podbramkowych było "jak na lekarstwo". Do zawodników bydgoskiego Zawiszy należały jednak pierwsze minut gry lecz nie potrafili wykorzystać tego faktu i przebić się przez drużynę przeciwnika kwitując to bramką. Bramka dla gospodarzy padła dość niespodziewanie po rzucie wolnym który sędzia podyktował prawie z samej linii pola karnego naszych zawodników - było to jedyne zagrożenie jakie drużyny stworzyły w pierwszej połowie meczu...

Druga połowa była już znacznie lepsza w wykonaniu zawodników w niebiesko - czarnych koszulkach. Przewaga ich była wyraźna co pokazywał fakt, że głównie na połowie rywala toczyła się walka. Pomimo tego rywal nie składał broni i starał się kontrować, a nawet przejmować inicjatywę... Było też kilka okazji do strzelenia gola i odrobienia wyniku. Bramka remisowa padła po rzucie rożnym, mimo obronionej przez gospodarzy wrzutce piłka nie znalazła wyjścia z pola karnego, a całe zamieszanie wykorzystał zamykający akcję Mateusz Kordyla. Zwycięska bramka była "owocem" przeprowadzonego kontrataku który na bramkę zamienił kapitan zespołu Oskar Kujawka.

Wyjściowa jedenastka: Wojtowicz Jakub - Wruck Mateusz, Kujawka Oskar, Dobrogowski Rafał , Kordyla Mateusz - Bagniewski Kamil, Beliński Michał, Twardowski Filip, Zbiranek Mateusz, Nowicki Jakub - Furst Oskar

Zagrali również: Priebe Jakub, Kur Michał