Dwa trudne mecz i sześć punktów.

Na przestrzeni dwóch tygodni drużyna Zawiszy Bydgoszcz 2000 rozegrała dwa trudne spotkania, które zakończyły się zdobyczą sześciu punktów przy bilansie bramkowym 6:1 (3:0 i 3:1).

Spotkania były trudne pod różnymi względami.

Pierwszy z nich rozegrany 11.04.2015 był meczem wyjazdowym. Nasi zawodnicy udali się na mecz do Torunia z tamtejszą Elaną, który odbywał się na naturalnym boisku.

„Zmiana murawy” przysporzyła młodym rycerzom trochę kłopotów co skutkowało niedokładnymi zagraniami oraz licznymi stratami. Oprócz tego na boisku panował lekki chaos. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, a akcji podbramkowych nie było zbyt wiele…. W drugiej połowie wyglądało to już znacznie lepiej, a gra zdawała się być bardziej poukładana – co poskutkowało zdobyciem trzech goli przez napastnika bydgoskiego Zawiszy Oskara Fursta. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 dla przyjezdnych.

Wyjściowa jedenastka: Wojtowicz Jakub – Wruck Mateusz, Kur Michał, Rzepecki Bartosz, Kordyla Mateusz – Bagniewski Kamil, Twardowski Filip, Zbiranek Mateusz, Kujawka Oskar, Dobrogowski Rafał – Furst Oskar

Zagrali również: Wilk Jakub, Gerc Samuel, Magierowski Mateusz

Bramki zdobyli: Furst Oskar (x 3)

W drugim meczu do Bydgoszczy przyjechał Lider Włocławek, który jeszcze przed rozpoczęciem meczu miał tyle samo punktów co gospodarze. Był to mecz o umocnienie się na drugim miejscu (odskoczenie od rywala) oraz o to by nie powiększyć straty do pierwszej drużyny w tabeli.

Mecz zgoła odmienny od poprzedniego pod względem rangi, przeciwnika, murawy, a także gry samego zespołu gospodarzy. W tym meczu walka toczyła się o dominację na boisku w każdym jego sektorze. Rywale atakowali agresywnie i wysoko, a obydwie drużyny starały się mieszać grę pozycyjną z szybkimi atakami i przenoszeniem piłek. Do przerwy zawodnicy z ulicy Gdańskiej 163 prowadzili 2:0 a obydwa trafienia były autorstwa Fursta Oskara. Po przerwie walka jeszcze bardziej się zaostrzyła, a sytuacji było więcej. Goście zdołali strzelić na 2:1 lecz na około 15 minut przed końcem meczu po stałym fragmencie gry zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mateusz Kordyla i ustalił wynik końcowy meczu.

Wyjściowa jedenastka: Wojtowicz Jakub – Wruck Mateusz, Rzepecki Bartosz, Ziemba Kacper, Kordyla Mateusz – Bagniewski Kamil, Twardowski Filip, Beliński Michał, Kujawka Oskar, Priebe Jakub – Furst Oskar

Zagrali również: Wilk Jakub, Gerc Samuel, Kur Michał, Nowicki Jaku, Wachowiak Mikołaj

Bramki zdobyli: Furst Oskar (x 2), Kordyla Mateusz