Drugie wiosenne zwycięstwo!

Drugi mecz rundy wiosennej pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz, a Gwiazdą Bydgoszcz zakończył się wygraną gospodarzy 7:0 (2:0).

Jak sam wynik wskazuje mecz rozgrywany był pod dyktando ekipy niebiesko-czarnych. Walka toczyła się głównie na połowie rywala, a sam wynik do przerwy mógł wyglądać znacznie okazalej. W pierwszej połowie mimo wyraźne przewagi gospodarze nie potrafili jej zaznaczyć i wykorzystać stworzonych sobie sytuacji.

W drugiej połowie gospodarze wykazali się większą skutecznością choć mecz wyglądał inaczej. Po przerwie widać było więcej szybkich akcji, które kończone były w bardziej dokładny sposób jednak okupione to było mniejszą kontrolą i opanowaniem podczas rozgrywania. Stwarzało to również zagrożenie kontry i dawało okazje przeciwnikom do szukania swojej szansy z której jednak nie potrafili skorzystać.

Bramki padały głownie po akcjach przeprowadzonych z środka pola czy zagranych ze skrzydła lecz na szczególną pochwałę zasługują te które zostały zdobyte przez Michała Balińskiego z rzutu rożnego czy indywidualna akcja Kamila Bagniewskiego. Większość bramek (5) została zdobyta przez napastnika bydgoskiego Zawiszy Oskara Fursta jednak mimo jego zasług można śmiało powiedzieć, że gdyby wykorzystał wszystkie okazje które miał to wynik mógł być nawet dwucyfrowy….

Należy również zaznaczyć, że ostatnie 10 minut zespół z ulicy Gdańskiej spędził na boisku grając w osłabieniu którego powodem był drobny uraz napastnika drużyny.

Wyjściowa jedenastka: Wojtowicz Jakub – Wruck Mateusz, Kur Michał, Belinski Michał, Dobrogowski Rafał – Bagniewski Kamil, Kujawka Oskar, Twardowski Filip, Furst Oskar, Nowicki Jakub – Wachowiak Mikołaj

Zagrali również: Strzępek Tomasz, Rzepecki Jakub, Magierowski Mateusz, Priebe Jakub, Zbiranek Mateusz, Wilk Jakub

Bramki zdobyli: Oskar Furst (x 5), Kamil Bagniewski, Michał Beliński